sobota 24. května 2014

Javořina

Kdy:      Sobota 24.5.2014 10:00 parkoviště Staré Hamry - Samčanka (doprava autem, vlakem+autobusem)
(vlakem z O-Vítkovic 8:33, přestup ve Frýdlantu nad Ostravicí na autobus s odjezdem  9:28, dojezd autobusu do Starých Hamru - Samčanka je v 9:55)
Kam:     Staré Hamry - Javořina - Bílá (cca. 7 km )

Ze Starých Hamrů půjdeme po tur. značce na Javořinu po tzv. Obrázkové cestě. Celá trasa na Javořinu je lemována ručně malovanými obrázky zavěšených na stromech s tématikou les/příroda a lidé. Z Javořiny sejdeme do Bílé k Hotelu Pokrok, kde si mohou děti zajít do zábavného centra Sunoudoor. Návrat k autům domluvíme na místě. Autobus jede 16:17 až do Ostravy. Těšíme se na Vás.


Ve Starých Hamrech jsme se domluvili, že jedno auto necháme na Bílé, aby se řidiči nemuseli vracet pro auta pěšky nebo autobusem. Ze Starých Hamrů jsme se vydali po obrázkové cestě, která vedla lesem na Javořinu. U studánky v lese jsme si cestou doplnili vodu. Na Javořině je osada chalup dřívějších obyvatel, které dnes slouží převážně k rekreačním účelům. Prohlédli jsme si také chaloupku od paní "Pepinky", která původně všechny obrázky, které jsme shlédli po cestě namalovala. Z Javořiny jsme sešli do Bílé a děti "umístili" do dětského parku. Celkově v parku nebylo moc dětí a tak ty naše nemusely nikde čekat. Rodiče si sedli na terasu restaurace a čekali až si děti vyhrají. Po 16 hod. jsme odjížděli na hromadnou "grilovačku". Počasí bylo převážně slunečné a trochu nám jen zapršelo, když jsme scházeli na Bílou. Byl to ale jen opravdu 10-min májový deštík a jelikož jsme byli v lese, tak ani nikdo nemusel vytahovat pláštěnku či deštník. Byl to pěkný a vydařený výlet.