sobota 12. listopadu 2016

Jistebník - výlov rybníku

Kdy:      Sobota 12.11.2016 11:30 vlak. nádraží Svinov (odjezd vlaku 11:41), tramvaj č. 7 jede 11:01 od Kino Luna

Kam:     Jistebník - rybník Bezruč - Zábřeh  (cca. 10 km)

Ze Svinova pojedeme vlakem do Jistebníku, odkud půjdeme na hráz rybníku Bezruč, kde se koná tradiční výlov. Po prohlídce výlovu se vydáme pěšky zpět do Zábřehu. Kudy zpět se domluvíme na místě. V případě nepříznivého počasí se vrátíme zpět vlakem. Pokud by ale bylo doslova hnusně již ráno, tak se výlet ruší. Určitě si ale vezměte na sebe teplé věci s rukavicemi a čepicí. Těšíme se na Vás.


Podle očekávání byla tentokrát pořádná zima a foukal studený severní vítr. Když jsme se na chvíli zastavili, tak to šlo ihned poznat - zima byla pěkně vlezlá. 
Vlakem jsme dojeli do Jistebníku, kde již na nádraží bylo vidět, že to bude opět pěkná tlačenice. Naštěstí se na hrázi ukázalo, že počasí odradilo mnoho návštěvníků a oproti minulému roku tu bylo znatelně méně lidí. Po prohlídce výlovu jsme se hned vydali zpět domů. Někteří odjeli s malými dětmi zpět domů opět vlakem a my ostatní jsme se vydali po cyklostezce do Zábřehu. Po cestě jsme se díky zimy zastavili jen na jednu malou chvilku, kterou jsme využili k napití se teplého čaje z termosky. Pak jsme už zase svižným krokem pokračovali až jsme došli zpět do Zábřehu. I když jsme tentokrát věděli, že zima bude a byli jsme na to i s oblečením připraveni, tak jsme přišli domů pěkně vymrzlí. Výlov jsme ale shlédli a děti byly myslím i přes zimu spokojené.