úterý 27. prosince 2016

Vánoční prázdniny

Pokud se budete chtít o vánočních prázdninách přidat k našemu programu, tak budeme rádi. Těšíme se na Vás.

27 (úterý) - Akvapark Bohumín, sraz ve 13:00 ve vestibulu akvaparku

28 (středa) - Výškovice-Proskovice (cca 5 km), sraz ve 13:00 na konečné tramvají ve Výškovicích

30 (pátek) - Čeladná-Ondřejník-Frýdlant nad Ostravicí (cca 9 km), sraz v 10:00 vlak. nádraží Vratimov27.12.2016
Návštěvníků naštěstí nebylo moc a tak si to děti mohly pořádně užít i na tobogánu. V akvaparku jsme byli celkem 2 hodiny a domů jsme odjížděli příjemně unaveni.

28.12.2016
Za téměř slunečného počasí jsme se z Výškovic prošli do Staré Bělé, kde jsme si zašli na teplý čaj do restaurace U Matěje. Do Proskovic jsme se však rozhodli nejít, protože je tam i úsek, který vede přes pole. Jelikož bylo bláto i na zpevněné cestě pěkně měkké, tak jsme tedy raději zvolili alternativní trasu. Ze Staré Bělé jsme šli po nové cyklostezce k mostu v Polance, odkud jsme pokračovali po cyklostezce zpět až do Zábřehu, kde jsme dorazili za soumraku. Sluníčko nám svítilo téměř celou procházku.

30.12.2016
Na výlet jsme vyrazili z Vratimova a v celkem plném vlaku jsme dorazili na Čeladnou. Z nádraží jsme vyšli na kopec Opálená, kde jsme se na místní sjezdovce občerstvili ve stejnojmenné restauraci. Jelikož bylo krásně slunečno, tak jsme seděli venku na lavičce a chytali sluneční paprsky. Děti si zatím sjížděli kopec po okraji sjezdovky. I když byla sjezdovka zasněžená jen z malé části, tak zde bylo dost lyžařů. Po přestávce jsme vyrazili na vrchol sjezdovky a dále pak pokračovali na Ondřejník po nenáročné asfaltové cestě. Na Ondřejníku jsme si dali opět občerstvovací pauzu a jelikož tady už sníh nebyl, tak si děti našly zábavu na místním kolotoči. Z Ondřejníku jsme sešli opatrně (na cestě byly zledovatělé místa) lesem dolů do Frýdlantu. Protože jsme ale měli do odjezdu vlaku ještě necelou hodinu času, tak jsme zašli na čaj do restaurace ve Frýdlantě. Měli zde báječné "pečené" ovocné čaje. Děti se zde opět zabavily venku na místních kolotočích. Z Frýdlantu jsme se pak plným vlakem vrátili zpět do Vratimova. Počasí bylo báječné a celý den nám krásně svítilo sluníčko.