sobota 18. listopadu 2017

Smrk

Kdy:      Sobota 18.11.2017 9:00 nádraží Vratimov (odjezd vlaku 9:10), autobus č.27 jede 8:20 od Kino Luna (pozor přestup na aut. č.41 u Polikliniky v Hrabůvce)

Kam:     Ostravice - Smrk - Ostravice (cca 16 km)

Na tuto sobotu nabízím trochu náročnější turistický výlet. Z Vratimova pojedeme nejdříve vlakem na Ostravici (přestup ve Frýdlantu n.O.) a odtud se pak vydáme pěšky po turistické značce na vrchol Smrk. Z vrcholu sejdeme na Ostravici jinou cestou a zpět do Vratimova pojedeme opět vlakem. Těšíme se na Vás.

Jelikož jsme měnili termín výletu dle aktuální předpovědí (mimo jiné) takřka na poslední chvíli, tak nám počasí opravdu udělalo radost. Z Vratimova jsme z důvodu výluky na trati přesedali hned na další zastávce z vlaku na autobus a po jedné vlakové zastávce opět z autobusu zpět na vlak. Celkem jsme tedy přesedali z vlaku na autobus, nebo z autobusu na vlak za jednu cestu 3x. Po dojezdu na Ostravici jsme hned vyrazili k vrcholu Smrku. Dole bylo celkem příjemně a bez jakéhokoliv sněhu či námrazy. Asi v 800 metrech se již ale šlo po sněhu, kterého se stoupající výškou stále přibývalo. Také krásná námraza na okolních stromech byla z výškou krásnější a bohatší. Necelé 2 km před vrcholem byly stromy na severní straně vrcholu pokryty opravdu pohádkovou výzdobou. Příroda v předešlých dnech opravdu čarovala. Na samotném vrcholu svítilo na nás pěkně sluníčko a tak jsme si zde dali něco k objedu. Po 20 minutách nám ale začínalo být zima a tak jsme po vrcholové fotce ihned vyrazili zpátky dolů po opačné straně kopce. Zpět to bylo opět trochu náročnější na kolena a klouby, především nás rodičů. I tak si myslím, že volba trasy sestupu byla určitě příjemnější, než kdybychom se vraceli stejnou cestou, kterou jsme šli na vrchol. Na vlakové nádraží jsme došli příjemně unaveni něco kolem 15:30 a vlak nám jel zpět do Ostravy asi za 30 minut. Určitě můžu říci, že jsme si všichni tento výlet příjemně užili a myslím, že to bylo především díky hezkému počasí, které nám opravdu přálo.