sobota 15. června 2019

Kopřivnice

Kdy:      Sobota 15.6.2019 8:30 MHD Hotel Bělský les - směr Výškovice (odjezd autobusu 8:39), autobus č.27 jede 8:20 od Kino Luna

Kam:     Kopřivnice - Červený kámen - Kopřivnice (cca. 10 km)

Tentokrát jsme naplánovali (hlavně Silva) pěší okruh po NS Lašská - Kopřivnice - viz mapa. Autobusem pojedeme z Ostravy do Kopřivnice, odkud se vydáme po zmiňované NS. Na trase, která vede moc hezkou přírodou zdejších, převážně bukových lesů je zřícenina hradu Šostýn a hezké vyhlídky (Bezručova, Raškova, Červený kámen). Zpátky se vrátíme z Kopřivnice vlakem nebo autobusem.
Jelikož je hlášeno na sobotu slunečno a velmi teplé počasí, tak se na konci naší trasy zchladíme a odpočineme na místním letním koupališti, které se nachází na konci naší trasy - takže, plavky a ručník sebou. Na jídlo si budeme moci zajít až na konci naší trasy. Buď přímo na koupališti nebo je kousek od koupaliště i restaurace. Po trase vám tedy musí stačit jídlo a hlavně dostatek pití z vlastních batůžků.
Pokud by někdo chtěl jet do Kopřivnice autem, tak by bylo možné se k nám přidat v cca. 9:30 na vlak. nádraží v Kopřivnici - dejte předem vědět. Těšíme se na Vás.


I když bylo hlášeno velmi teplé počasí, tak naštěstí to nebylo s tím horkém až tak horké. Do Kopřivnice jsme dojeli příjemně klimatizovaným autobusem a z vlakového nádraží jsme pak vyrazili směrem na nádraží ve Štramberku. Odtud jsme pokračovali po turistické značce k vrcholu Červený kámen. Trasu k vrcholu jsme si zkrátili prudkým stoupáním lesem mimo turistickou stezku. V lese bylo příjemně a slunce, které chvilkami svítilo do lesa nepronikalo. Na vrcholku, kde příjemně pofukovalo jsme si dali pauzu na nějaké to občerstvení a také na hezké výhledy po krajině. Z vrcholu jsme pak sešli ke zřícenině hradu Šostýn a než jsme došli ke slíbenému koupališti, tak jsme si ještě odskočili na nedalekou Bezručovu rozhlednu. Před koupalištěm jsme se ještě rozhodli nejdříve pojíst v restauraci, která se nachází hned naproti areálu koupaliště. Chlazené pivo a kofola v nás rychle zasyčela a jídlo zde nebylo také špatné. Po obědě jsme se tedy přesunuli na koupaliště, kde jsme zaplatili (po 14:00) dnes už usměvavých 90 Kč za rodinnou vstupenku. Samotný areál je sice již na tomto světě dlouho, ale musím říci, že jsem byl po více než 5 letech, kdy jsme byl naposledy na nějakém takovém koupališti mile překvapen. Voda byla krásně čistá a chlór z ní nebyl nijak cítit. Teplá byla něco kolem 25 °C - což bylo na osvěžení v těchto horkých dnech velmi příjemné . Samotných návštěvníku tu nebylo také moc. Musím říci, že se nám k večeru ani moc z koupaliště nechtělo. Zpátky jsme se vrátili do Ostravy opět klimatizovaným autobusem.